Hakkımızda

Ofisimiz, 2012 yılında Avukat Mehmet Emre ULUSOY tarafından kurulmuş olup İş Hukuku, Aile Hukuku, Miras Hukuku, Gayrimenkul Hukuku gibi temel hukuk alanlarında hizmet vermekte, yerli ve yabancı müvekkillerin hukuki problemlerine etkin ve hızlı çözümler sunmaktadır. Müvekkiller ile iletişimin her daim sağlıklı olması adına dava sürecinin başlangıcından sonuna kadar müvekkilleri bilgilendiren ve süreci birlikte yönetme anlayışını benimseyen Avukat Mehmet Emre ULUSOY çeşitli illerde yer alan iş ortaklarıyla Türkiye’de birçok ilde davalara bakabilmekte ve müvekkillerinin hukuki haklarını her zeminde ve her ilde müdafaa etme gayesindedir. İstanbul Beşiktaş’ta yer alan hukuk büromuzda çalışmalarımız devam etmekte ve siz müvekkillerimizi hukuki problemlerinizi paylaşmak için ofisimize beklemekteyiz.

Avukat Mehmet Emre Ulusoy’un uzmanlık alanları şu şekildedir :

 • İş Hukuku (işe iade davaları, kıdem-ihbar vb. alacak davaları),
 • Boşanma Hukuku(anlaşmalı-çekişmeli boşanma davaları, nafaka,velayet vb. davalar),
 • Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku(Marka, Patent ve Yazılım Hukuku, Lisanssız Yazılımların Tespiti vb. süreçler),
 • Tazminat Hukuku (Trafik kazaları ve İş kazalarına bağlı tazminat davaları vb. davalar),
 • Nüfus Davaları (İsim soyisim değiştirme vb. davalar),
 • Gayrimenkul Hukuku (Tapu iptal ve tescil davaları),
 • Miras Hukuku(Tenkis Davaları, Muris Muvazaası, Vasiyetname ve Vasiyetnamenin İptali davaları)
 • Sosyal Güvenlik Hukuku
 • Ceza Hukuku
 • Vergi Hukuku alanlarında hizmet vermektedir.

8 thoughts on “Hakkımızda

 1. Av. Mehmet Emre Ulusoy Post author

  Merhaba,

  Velayete yönelik dava açabilir ve çocukların yurtdışına çıkmasını engelleyebilirsiniz. Onun haricinde velayet sahibi kişi dilediği gibi çocukları ile yurtdışına çıkabilecektir.

  Reply
 2. mehmet

  1.5.11 tarihinde ise başladım o tarihten bu yana hiçbir yıllık iznimi kullanmadım 30 gün içerisinde sadece 2 gün izin yapabiliyorum ama bu durum bordro ya yansımıyor mecburen imza atmak zorunda kalıyorum ayrıca günde 10 saat çalışıyorum fazla mesai de odenmiyor dava açtığım takdirde bir hak kazanabilirmiyim şimdiden teşekkürler. ..

  Reply
 3. sezer

  Merhaba Kolay gelsin

  Ben bir şirkette 12.11.1997 tarihinden beri çalışıyorum sigortamı 12.06.2003 tarihinde başlattılar 12.08.2004 tarihinde askere gittim 12.11.2005 tarihinde de geldim 21.11.2005 tarihinde aynı iş yerine iş başı yaptım ama sigortamı 21.12.2006 tarihinde yaptılar. bu tarihten beri asgari ücret gösteriyorlar ama son dönemlerde biraz yükselttiler elden para veriyorlar. bunu belgeleye bilirim. gayri resmi hesap ekstrelerini aldım ama 2011 başından itibaren be bu şirkette Muhasebe müdür yardımcılığı yapıyorum ama 4 kişinin yapması gereken işi bana yaptırıyorlar ve maaşıma hiç zam almadım aksine geçen sene dolar yükseldi diye TL’na çevirdiler yani maaş düştü gibi bir durum oldu ayrıca Muhasebe müdürünün Şirket yöneticisine gönderdiği mail elimde bütün muhasebe personelinin sorumluluğu 1 yada 2 görev ama benim sorumluluğum 8-9 görev ve hepsi birbirinden farklı işler ayrıca dediğim gibi 2011 yılından itibaren gayri resmi ekstreleri var askerden geldiğimden itibaren senelik izinlerimiz tam verilmiyor ama tammış gibi imza attırılıyor tarihlerini biz bile bilmiyoruz. Ayrıca şirket yöneticilerinin fatura ve Kredi kartı gibi ödemeleri benim şahsi hesaplarımdan yapılıyor askerden geldikten sonraki süreci anca PDKS kayıtlarını alırsak çözebiliriz onlara da ben ulaşamıyorum. bu konuda ne yapabilirim. Mobbing davası açabilirmiyim yardımcı olurmusunuz.

  Reply
  1. Av. Mehmet Emre Ulusoy Post author

   Merhaba,

   Hizmet tespit davası açarak sigortanızın 97 tarihinden itibaren yapılması gerektiğini mahkemeye belgeleyebilir, yatırılmamış primlerinizin yatırılmasını İş Mahkemeleri kanalıyla sağlayabilirsiniz.

   Reply
 4. Av. Mehmet Emre Ulusoy Post author

  Merhaba,

  İş kazası nedeniyle meydana gelen kazadan sonra 10 yıl geçmiş ve hala elinize bir rapor ulaşmadı mı ? Şayet ulaştı ise dosyanız 2 ay içerisinde zamanaşımına uğrayacaktır.

  Reply
 5. İsmet

  Merhaba Emre bey benim bir sorum olacak iş kazası sonucu dava açtım emekli yaptirmadilar beni şimdi tekrar işe aldılar tekrar rahatsız oldum kafa tası parçalanmış tekrar ameliyat olmam gerekiyormuş ama ameliyat çok riskli ameliyat eden doktor ben birşey yapamam diyor başka doktor ameliyat tavsiye etmiyor kısaca geri alınan dava tekrar açılabilir mi. Teşekkür ederim

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir