Vekaletname

VEKALETNAME BİLGİLERİ

Şahıs tarafından çıkarılacak vekaletnamelerde, noterden, aşağıda vermiş olduğumuz bilgiler doğrultusunda vekaletname çıkarılabilecektir. Bu işlem herhangi bir noterden gerçekleştirilebilir.

Şirket adına vekaletname çıkarılırken şirket temsilcisi olduğunuza yönelik belgeyi notere ibraz etmeniz gerekmektedir. Hem şahıs hem şirket adına vekaletname çıkarma arzusunda iseniz ‘Şahsım adına asaleten , şirket adına vekaleten’ ibaresini genel vekaletnameye ekletmeniz yeterli olacaktır.

Tanıma Davası ve Tenfiz Davası için vekaletname çıkarılırken ; ‘yurtdışı mahkemeleri tarafından verilmiş mahkeme kararların Türkiye’de tanınması ve tenfizi’ ibareleri genel vekaletnameye eklenmelidir.

İsim – Soyisim Değişikliğine, Yaş değişikliğine yönelik nüfus davalarında vekalet çıkarılırken ; noter yetkilisine bu tür bir dava açılacağı beyan edilerek ‘ nüfus davaları açmaya, isim ve soyisim değiştirmek için dava açmaya ‘ şeklindeki ibareler eklenmelidir.

Boşanma, Anlaşmalı Boşanma ve Boşanma konulu davalar için vekaletname çıkarılırken ; vekaletname resimli olmalı ve boşanma davası açmaya ibarelerini barındıran genel vekaletname çıkarılmalıdır.

Vekalet verilecek avukat bilgileri şu şekildedir :

Avukat              : Mehmet Emre ULUSOY
Adres                 : Hasanpaşa Mah. Kurbağalıdere Cad. No:51/17 Altunel İş Merkezi Kadıköy/İstanbul
Vergi Dairesi  : Kadıköy V.D.
Vergi No           : 13895390200 ( T.C. Kimlik No)
Baro                   : İstanbul
Baro Sicil No  : 44325

Incoming search terms:

 • VEKALETNAME
 • noter vekalet ?cretleri 2014

17 thoughts on “Vekaletname

 1. esra

  Merhaba mehmet bey ben bir konu hakkinda soru sormak istiyorum benim esim 19 ocak 2015 yilinda bosanma davasi Acti ve 27 ocak 2015 yilindada bosanma davasindan feragat ettigine feragat ettigi icin davanin reddine karar verildigine dair aile mahkemesinden kagit geldi bana acaba bu olay sonucunda ne olur? tanidigim birine sordum 3 yillik fiili ayrilik sureyi baslatmis oluyor dediler sizden bilgi edinmek istiyorum ben bosanmak istemyorum ne yapmam lazim ortada bosanma davasi varmi bu kagitdaki anlattigim karar ne demek oluyor beni biligilendirirseniz cok sevinirim saygilarimla..

  Reply
 2. şahin hekimoğlu

  mrb mehmet bey benim eşimin kardeşi motorlar trafik kazası yaptı ve hayatını kayıp etti ve kullandığı motorsikletin de trafik sigortası yoktu bırdefa dava actık elımız bos dönduk bu konuda ne yapmamız lazım ıkıncı bır dava acsak bır sey hak ıdda edebılırmıyız kazanın olalı 3,5 sene oldu

  Reply
  1. Av. Mehmet Emre Ulusoy Post author

   Merhaba,

   Aynı konu nedeniyle bir dava sonuçlanmış ise başka bir dava açmanızın hukuken hiçbir değeri olmayacaktır. Yeniden reddedilecektir.

   Reply
 3. DERYA OĞUZ

  Merhaba mehmet bey ben resmi bir kurumda,özel güvenlik şirketine bağlı , güvenlik amiri olarak 1 yıl süreli olarak çalıştım.Sözleşme bitiminde yeni ihaleye gidildi.İhaleye itiraz edildiğinden resmi kurum özel güvenlik şirketi ile 3 adet birer haftalık hizmet alımı (Birbirini takip eden tarihlerde) ile sözleşme imzaladı.Güvenlik şirketide bizimle birer haftalık sözleşme yaptı.İhale sonucunda aynı güvenlik şirketi ihaleyi kazandı ve bizim ile 3 senelik sözleşme yaptı.Bu 3 senelik sözleşme döneminde 1 yıl 10 ay çalıştıktan sonra beni çıkarmak için mobing uygulamaya başladı ve şimdiye kadar hakkımda hiçbir yazılı veya sözlü bir şikayet olmadığı halde birkaç güvenlikçiden şikayet dilekçesi alarak sözleşmemi fes etti.Mahkemem hala devam etmektedir.Yalnız bilirkişi birbirini takip eden 1 haftalık,3 adet sözleşmeleri haklı bir sebebe dayanmadığını , iş kanunun 11. maddesine göre süresiz iş sözleşmesi olarak değerlendirdiğinden, kalan süre için bakiye ücret talep edemeyeceğimizi bilirkişi raporunda belirtmiş.Yalnızca kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı ile izinden dolayı alacaklarımızı hesaplamış.Benim sormak istediğim İhalenin itirazlar sonucu, sonuçlanmamsından dolayı benimle yapılan birer haftalık bu sözleşmelerin haklı bir sebebe dayandığını nasıl ispatlarım.Nihayetinde ihale sonuçlanmadı bu nedenle bizimle haftalık sözleşme yapıldı.Bu konuda ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar sunuyorum.

  Reply
 4. SERHAT DEMİRCİ

  Merhaba,
  2004 Yılında bir yakınım tek taraflı trafik kazası geçirmiş ve aracı kukllan kişi kendisi vefat etmiştir.
  O zamanki sigorta şir.BAŞAK sigorta olup daha sonra GRUPOMA sig.devir edilmiş.
  GRUOPMA ya başvurdugumuzda ölen kişi sürücü olmasından dolayı RED cevabı verdiler.
  Bizim dava açma hakkımız ve kazanma şansımız nedir?
  selamlar,

  Reply
 5. Ogun dogan

  Merhaba mehmet bet Ben 27.05.2015 tarihinde is kazasi gecirdim. Hastane kayitlarinda is kazasi olarak gozukuyor. Genel adli muayene raporu ‘ve epikriz raporlarinda is kazasi olarak gozukuyor.ama hastanede polis tutanagi yok. ifade vermedim. Ifade tutanagida yok. Isyeride sgk ya is kazasi bildiriminde bulunmamis raporlarda hastalik olarak gozukuyor. Is yerinin vermis oldugu is guvenligi egitiminde imzada attim olaydan once. Ama is guvenligi Arac ve gereclerinde eksiklik vardi. Is yeride cikisimi vercem dedi. Olayin uzerinden 6 ay gecti. Dava acsam herhangi bir sey hak edebilirmiyim. Bana bir zarari dokunurmu.

  Reply
 6. Osman Güner

  Çaloştığım işyerinde tarafıma yapılan baskılar sonucunda işten çıkıp işyerine ihtarname çektim. Ancak hiç bir şekilde istifa ve evrak imzalamadım. Şimdi ne yapmalıyım ?

  Reply
  1. Av. Mehmet Emre Ulusoy Post author

   Merhaba,

   İhtarnamede ne yazdınız ? İşten çıkarıldı iseniz işe iade davası açabilirsiniz fakat fesihten itibaren 30 gün içerisinde bu davanın açılması gerekmektedir.

   Reply
 7. isa

  merhaba mehmet bey eşim iş dönüşü iş servisi ile kaza geçirdiler bir vefat eden oldu eşim ve çoğu kişide hasar oluştu 7 gün ve 10 arasında raporlar aldılar ve iş yeri 15 gün ücretli izin sayarız demelerine rağmen kazadan 2 gün sonra işe çağırdılar bizim bu noktada nasıl yol izlememiz gerekiyor tazminat davası açabilir miyiz

  Reply
 8. Osman Güner

  Tarafıma yapılan baskılar onayım alınmadan yazılan mesailer ve baskı yaparak işten istifa ettirmiştir.

  Reply
 9. ferhat

  Merhaba mehmet bey ben aracı kapora alarak satmıştım ama parayı almadan satışı vermedim ve üzeri olan bir 40.000 tl lik de senet almıştım kaza sonucu araç hasar falan görürse diye ve ben aracı teslim ettikten 5 gün sonra araç kaza yaptı ve tektaraflı kazada sattığım aracı süren kişi ve beraberinde iki arkadaşı ile birlikte vefat etti bu süreçte ruhsat sahibi ben olduğum için ne olur ve aracı sattığıma dair ölen kişinin senedi var ve üç şahit var..sigortanın bana bir yaptırımı olurmu??saygılarımla…

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir